Інститут демографії навів статистику працюючих за кордоном

Масштаб трудової міграції з Україні за офіційними даними складає 3 мільйони осіб, при тому, що більшість з цих поїздок здійснюються на досить недовготривалий термін – таку заяву нещодавно оголосив завідувач в Інституті демографії та соціальних досліджень.

За даними цього Інституту в період з 2015 до 2017 років з метою працевлаштування на досить довгий термін за межі країни виїжджали 1,4 мільйони українців. Для України це є провалом у податковій системі, так як податки із заробітних плат не надходять  до бюджету країни, тим самим скорочуючи виплати пенсій та соціальної допомоги.

Масштаб міграції з України в онлайн-режимі, з можливість надання повної інформації, надає сайт «ukrainianpeopleleaks.com», згідно з даними якого, кожні 30 секунд Україну в пошуках роботи за кордоном заповнює заявку один українець . За даними аналітиків у сфері економіки, це пов’язано зі зниженням відсотка ВВП.

“Бюджет країни зобов’язаний  утримувати пенсійну систему та сумлінно виконувати покладені на нього обов’язки  такі наприклад як, по вихованню дітей тієї людини, яка виїхала на певний термін за кордон. Це є саме ті витрати, які незалежно від чинників залишаються в колишньому обсязі, і їх треба фінансувати”, – зазначив економіст Олег Устенко.

Залишити відповідь