Види дозволів для роботи у Польщі

Всі, хто вже стикався з пошуком роботи чи працевлаштуванням в Польщі, знають: для того, аби влаштуватись на роботу в Польщу легально, іноземцю необхідно отримати відповідну польську робочу візу та Дозвіл на роботу (або Дозвіл на сезонну роботу) і підписати з роботодавцем трудовий договір.

Вже з початку цього року для усіх іноземців, котрі мають намір працювати (або вже працюють) в Польщі, відбулися зміни у працевлаштуванні. Зокрема, відтепер існує два види дозволів на роботу:

  1. Дозвіл на роботу (видається для роботи у всіх сферах діяльності, окрім сезонної роботи і надає право працювати в Польщі впродовж 6 місяців на рік);
  2. Дозвіл на сезонну роботу (видається для роботи у галузях, які визначені як сезонні і надає право працювати в Польщі впродовж 9 місяців на рік).

Окрім того, цього року запроваджуються і певні зміни в Трудовому кодексі Польщі, а для сезонних працівників цьоріч запровадили новий тип договору з роботодавцем для виконання сезонних робіт.

Однак і на цьому зміни в Польщі в сторону покращення умов праці для іноземців не припиняються. Потреба в кадрах та робочих і постійний ріст охочих працювати саме в Польщі спонукають польський уряд до прийняття все нових і вдосконалених законів щодо працевлаштування іноземців.

Залишити відповідь