Чи можлива робота для студентів у Польщі

Правило номер один для усіх студентів, які бажають працювати в Польщі – години роботи не повинні співпадати з годинами навчання. Тому часто студенти шукають підзаробіток на час канікул або роботу з ненормованим графіком – у першу чи другу зміну, в залежності від того, коли у них пари. Однак слід зауважити, що легально влаштуватись на роботу на повну ставку будучи студентом неможливо.

Для того, аби студент міг легально влаштуватись на роботу в Польщі, йому, в першу чергу, необхідно представити документ, який підтверджує його легальне перебування в Польщі. У даному випадку – це може бути студентська віза, карта поляка чи карта побиту.

Українці, які навчаються у польських ВНЗ і перебувають у країні на підставі студентської візи, так само можуть легально працювати в Польщі. Однак слід пам’ятати, що зі студентською візою ви можете працювати максимум 120 годин на місяць (до 4 годин на день).

Якщо ви є студентом українського ВНЗ, то, швидше за все, зважаючи на об’єктивні причини (навчання, а отже і перебування більшу частину часу в Україні), працювати в Польщі ви, якщо і зможете, то лише під час літніх канікул. У цей час в Польщі якраз розпал сезонних робіт, тому знайти роботу у цю пору року буде нескладно.

Залишити відповідь