Близько 4 мільйонів дітей-біженців не здобувають освіту

У той час як число людей, вимушених покинути свої будинки через війни і переслідувань, зростає по всьому світу, все більше дітей позбавляються можливості вчитися. Про це йдеться в новій доповіді Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.

Чотири мільйони дітей-біженців не ходять в школу – це на півмільйона більше, ніж в минулому році. До кінця 2017 року загальна кількість біженців склала 25,5 мільйона осіб. З них 7,5 мільйона – діти шкільного віку. Лише менше половини з них ходять в школу.

У щорічній доповіді УВКБ, присвяченому освіті дітей-біженців, попереджають, що без відповідного фінансування ще сотні тисяч дітей упустять шанс піти в школу і в подальшому принести користь суспільству. «Освіта – це можливість допомогти дітям відновитися самим, а потім відновити свої країни», – каже Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді.

У доповіді говориться про важливість інтеграції дітей-біженців в національні шкільні системи і видачі їм атестатів державного зразка, таких же як у інших дітей. Навчання в особливих освітніх установах для біженців не дає дітям шансу на успішне майбутнє.

На думку авторів доповіді, необхідно надавати фінансову підтримку місцевим освітнім установам, які могли б залучати дітей-біженців в існуючі програми.

Залишити відповідь