Чому компанія “Nike” закрила декілька магазинів у ПАР

Компанія Nike у середу закрила декілька магазинів у Південно-Африканській Республіці через протест громадськості, викликаний расистським коментарем, який, за даними місцевих ЗМІ, був зроблений людиною, що має відношення до компанії. Про це повідомило агентство Reuters, передає УНН.

За його інформацією, раніше у ЗМІ поширилося відео, зняте на пляжному курорті: білий чоловік вимовляє лайливе слово, яке вважається расистським терміном у ПАР. За даними ЗМІ, цей чоловік – чоловік директора по маркетингу Nike.

Компанія Nike відмовилася коментувати закриття магазинів і випустила заяву, в якій підкреслила свою “давню прихильність різноманітності, інклюзивності та повазі” і вказала, що чоловік на відео не є співробітником компанії, відзначає Reuters.

Нагадаємо, раніше популярна шведська марка одягу H&M виявилася в центрі скандалу: на сайті бренду з’явилася серія знімків з дітьми, одягненими в толстовки з різними написами. У кофті з написом Coolest Monkey in the Jungle ( “найкрутіша мавпочка в джунглях”) автори каталогу зняли темношкірого хлопчика. Як відомо, в останні роки проблема расизму є однією з найбільш уражених у світі. Таким чином, слово “мавпочка” є абсолютно неприйнятним щодо темношкірих людей. Пізніше сім’я хлопчика навіть змушена була переїхати.

Залишити відповідь