Сьогодні через безробіття в Україні багатьом сім’ям важко звести кінці з кінцями. Декому приходиться покидати кордони рідної країни, працевлаштовуючись там де робота за кордоном може принести значні заробітки . За оцінками різних експертів, чисельність  мігрантів коливається від 2 до 3 млн. в рік. ТзОВ “Надія Є” визначила які саме країни обирають Українці та надала рекомендації як уникнути шахраїв

Робота за кордоном: що шукають?

Найбільш популярні країни, де чекають українських робітників:  Польща, Чехія, Литва, Угорщина, Естонія, Болгарія, Словаччина, Голландія, Ізраїль, Іспанія, Норвегія, – розповідає Марія Абдулліна, керівник направлень OLX. Робота. Найбільш популярні некваліфіковані спеціалісти: збірники ягід, обробка деревини / спеціалісти з догляду за грунтом, пакувальники, складські працівники, офіціанти, прибиральники / гувернантки, вантажники, різно-робочі і т. д. Так само багато пропозицій для “робочих рук”. Потрібні швачки, сантехніки, фасадчики, камінщики, бетонщики, муляри, будівельники всіх спеціальностей, молодший медперсонал та інші ».

Робота за кордоном: про про варто знати?

Аналітики завжди рекомендують дізнаватись про очікування роботодавця з приводу працівника. Згідно досвіду ТзОВ “Надія Є” доволі часто роботодавці відмовляють у подовжені контракту, у разі якщо працівник не виконує поставлених перед ним цілей. І ці цілі не завжди стосуються саме кваліфікаційних вимогу. До прикладу, не комунікабельний працівник може бути менш бажаним, ніж новачок який легко вливається у колектив. Все просто. Більшість робіт, що пропонуються Українцям є колективними, а не персональними. Проте працівники теж можуть бути не задоволені умовами, якщо детально не вивчили обов’язки які входять у вакансію.

Приклад опису пакувальника підгузків у Польщі: “Пакувальник відповідає за правильність укладання виробів у картонні коробки, правильність встановлення на піддон, підготовку сировини, очищення лінії, контроль якості”. Проте працівник може зрозуміти, що на нього очікує тільки саме пакування товару. А вже по приїзді мати негативні враження від роботи.

Відзначимо, що ТзОВ “Надія є” вказує у оголошенні всю необхідну інформацію: оклад, тривалість робочого дня, утримання з заробітної плати (проживання, харчування, податки і т. п.), Щоб уникнути нерозуміння на початковій стадії.

Робота за кордоном: зарплата та умови?

“Якщо говорити про розмір зарплат то вони заманливі”, – говорить Ольга Брус, консультант рекрутингової компанії. – Для різноробочих це 600-1500 євро в місяць, для “робочих” – 1500-2000 євро / міс., для висококваліфікованих робочих – 3000-4000 євро, а іноді “досягає” 6000 євро / міс. Але в той же час робочий день буде довшим, ніж в Україні – 8-16 годин.

Житло переважно надає роботодавець. Проте не безкоштовно, а вираховує із зарплати.  За нашою інформацією у чеських роботодавців це в межах 3000 крон / міс. (3600 грн / міс.), В Литві – 100 євро / міс. (3075 грн / міс.), В Ізраїлі – 1000 шекелей / міс. (7330 грн / міс.). До речі, дуже бажані сімейні пари.

На харчування в середньому потрібно 150 євро / міс. (4615 грн / міс.) на одного дорослого, – вказується в одній з оголошень по роботі в Литві.
Також варто уточнити у менеджера або роботодавця декілька аспектів:

 

  • як буде відбуватися процес оформлення візи
  • вартість цієї послуги;
  • хто оплачує витрати на проїзд до місця роботу

Це основні аспекти на які варто зважати при пошуку роботи за кордоном.

Залишити відповідь