Експорт автомобілів: ЄС проти США

Європейський союз погодився скасувати мита на ввезення американських автомобілів і іншу промислову продукцію.

Зараз в ЄС діють 10% -е ввізне мито на американські автомобілі, тоді як в США – тільки 2,5%. Вашингтон вважає це несправедливим і у відповідь пригрозив збільшити свої мита в 10 разів, прагнучи завдати таким чином удар по європейському автопрому на $ 200 млрд. Але навіть тепер, коли Євросоюз, здається, готовий на все, американський президент не хоче погоджуватися.

«Цього недостатньо», – сказав він в інтерв’ю “Bloomberg News”. Основна причина – споживчі звички європейців. Вони люблять купувати свої автомобілі, а не американські.

Експерти згідні з Трампом в тому, що скасування тарифів навряд чи допоможе “General Motors” і іншим виробникам, швидше за все тільки додасть потужний імпульс заводам “BMW” і “Daimler”, які збирають машини на півдні Америки. Так, згідно з прогнозами завод в Південній Кароліні експортує в Європу в цьому році близько 70 тис. позашляховиків BMW X3, а найбільшим експортером американських машин в ЄС стане “Tesla” – лише 15 тис. автомобілів.

Нагадаємо, що раніше Трамп доручив міністерству торгівлі провести розслідування, наскільки імпортні автомобілі несуть загрозу національній безпеці. Доповідь повинна бути підготовлений до лютого. Втім, американський президент може зробити якісь заходи і до цього. До речі, днями він погрожував Канаді введенням 30% -х мит на автомобілі, якщо та не приєднається до торговельної угоди США і Мексики.

Залишити відповідь