Які обмеження у роботі в Литві чекають українців

Влада Литви вирішила створити обмеження для трудових мігрантів на деякі види професій через великі потоки іммігрантів з України. Як стверджують органи влади Литви українські трудові ресурси є більш дешевою робочою силою, аніж місцеве населення і це я загрозою для збільшення безробіття серед  литовських працівників.

Як зазначив віце-канцлер Литви – Дейвідас Матуленіс найбільше це питання стосується таких професій як будівельники та водії. Попереднього року робочі візи та дозволи на проживання у Литві були видані орієнтовно 35 тисячам іноземців і практично половину з них були надані саме українцям.

Обмеження у праці не будуть стосуватися потребуваних висококваліфікованих спеціалістів. За встановлення таких обмежень нестиме відповідальність Міністерство соцзахисту та праці Литви. Більш конкретну та детальну інформацію уряд країни обіцяв надати до середини осені.

Проте очільник Литовської асоціації автоперевізників «Linava» –  Ерландас Мікенас висловив свою думку на рахунок цих змін, в якій зазначив що подібні квоти для трудових мігрантів бути стати швидше загрозою, ніж мірою безпеки. Пізніше від додав, що у країні існує реальна потреба у водіях і саме з цих причин литовські фірми часто беруть на роботу іноземних громадян.

Залишити відповідь