Куди їде навчатися українська молодь – навчання у Польщі

Західні освітні установи проводять в Україні рекламні компанії для залучення студентів. Українці підтримують місцеві системи освіти, приїжджаючи туди на навчання, а багато молодих поляків, чехів і угорців, в свою чергу, вибирають освіту у Великобританії, Німеччині або США.

Ситуація з українськими студентами за кордоном якомога краще ілюструє міграційну ситуацію в Європі і світі взагалі. Наприклад, в Польщі українські студенти вирішують досиьь таки неоднозначну демографічну проблему.

Польський уряд розробив та затвердив порядок видачі «карт поляка» для українців з польським корінням. Цей документ дає знижку на навчання в деяких вузах Польщі, а в багатьох взагалі дозволяє навчатися безкоштовно.

Тільки в першому кварталі 2018 року польське управління з питань іноземців видало 2 200 таких карт, а з 2014 року володарями документа стало більше 23 тисяч чоловік. Такі цифри дають мало надії на те, що ці студенти масово повернуться на батьківщину.

Доступність навчання за кордоном для нащадків заможних громадян межує з неможливістю отримання якісної освіти іншими. На думку міністра освіти і науки Лілії Гриневич, відтік молоді може зупинити тільки при зростанні якості освіти, яке випереджає очікування ринку.

Залишити відповідь