«Лемківська Ватра» — найбільший щорічний міжнародний лемківський етнографічний фестиваль.

Організатор —Об’єднання Лемків. Проводиться в Бескидах, у селі Ждиня,  протягом трьох днів на 3-му або 4-му тижні липня.

Уже протягом 37 років Лемківська Ватра- є не тільки місцем спільних  веселощів різних поколінь, але й можливістю надихати на зустрічі та дискусії.

Темою минулорічної Ватри  було лемківське весілля. Цього ж року будуть  досліджувати тему народного костюма Лемка, знайомимося з усіма його особливостями, символікою та звичаями, пов’язаними з ним – як святковим так і повсякденним. Цього року ми зосереджуємося на одязі та гарному настрої.

Чому Лемківський народний костюм?

Важливим елементом, що виражає  ідентичність як у минулому, так і в сьогоденні, є зовнішній одяг. Його зміст і символіка є багатогранною, так само, як і багатогранним єодяг. Наряд несе безліч символів, він відрізняє нас, відносить до географічного регіону або періоду в історії, він може також показувати на соціальний або сімейний стан.

Нині Лемківська народна культура змінюється, але народний костюм знаходиться в зовсім іншому контексті. Його  одягають переважно під час свядкування релігійних, ритуальних чи фольклорних заходів.

Цього року, в програмі Лемківської Ватри ми пропонуємо багато виставок традиційного одягу, підкреслюючи таким чином нашу багату культурну спадщину, прихильність до традицій, висловлюючи гордість аспіруючи нові зміни в сучасній культурі.

Тож одягай  костюм та поспішай до  Ждині!

Залишити відповідь