Меркель вбачає альтернативи російському газу

Після різкої критики з боку президента США Дональда Трампа канцлер Німеччини Ангела Меркель шукає альтернативи російському газу – канцлер відправляється на переговори з Азербайджаном про постачання блакитного палива в Європу з Каспію, повідомляє з посиланням на високопоставлене джерело в Німеччині “Reuters”.

При цьому джерело зазначає, що Меркель не відмовляється і від будівництва російського газопроводу “Північний потік – 2” в обхід України. Разом з тим, як повідомляється, Берлін зацікавлений в будівництві Південного газотранспортного коридору, який простягнеться на 3,5 тис. км від Баку до півдня Італії через території Грузії, Туреччини, Греції, Албанії. Його сегментами є Південно-Кавказький, а також Трансанатолійський (TANAP) і Трансадріатичний (TAP) трубопроводи.

Співрозмовник агентства назвав його “частиною стратегії по диверсифікації” енергопостачань з Росії в Європу. За словами джерела, серед тем, які Меркель обговорить з азербайджанською владою, стане питання модернізації інфраструктури для подальших поставок газу з Азербайджану до Євросоюзу через Туреччину.

Залишити відповідь