Польща спростила умови працевлаштування для українців

Польське Міністерство з питань сім’ї, праці і соціальної політики склало список професій, які звільнені від обов’язків дослідження ринку праці при наймі на роботу іноземців. 289 – саме таке число професій тепер діятиме за спрощеною системою працевлаштування. Такі нововведення почали діяти з 1 липня 2018 року.

Такий розпорядок надасть можливість польським роботодавцям пришвидшити процедуру оформлення на роботу трудових мігрантів. Такі зміни дадуть можливість швидше приступити до роботи туковим мігрантам, проте як саме буде працювати цей порядок наразі достеменно невідомо. Також деякі польські аналітики однозначно не можуть надати висновки щодо доцільності цього проекту.

Політичні діячі польського міністерства відверто зазначають, що такими способами хочуть скоротити відсоток безробіття та брак кваліфікованих працівників. Адже навіть значуща чисельність українців, які в даний час перебувають в Польщі не може вирішити всіх проблем з робочою силою в країні.

Список спеціальностей, до яких торкнулися зміни діятимуть за спрощеною системою оформлення робітників та міститимуть 32 групи професій (всього 283 спеціальності) і ще окремо шість особливих позицій.

Залишити відповідь