Позитивні зміни у Німеччині можуть вплинути на потоки заробітчан

Німеччина планує взяти приклад з Польщі щодо більш спрощеної системи працевлаштування громадян країн, які на входять до складу Євросоюзу.

Дискусія щодо таких змін в законодавстві вже досить довгий час вирує серед політичних діячів Німеччини. Але не дивлячись на гучні обговорення Берлін не поспішає поки що вносити зміни в міграційне законодавство. Поки що чиновники планують вносити реальні законодавчі зміни тільки з наступного року, але деякі подробиці стали відомими вже на сьогоднішній день.

Спрощення таких систем як працевлаштування має на меті залучення робітничої сили до різних секторів ринку праці. Тобто такі зміни дадуть можливість жителям країн, що не сходять до складу Європейського Союзу отримати робочу візу на термін до півроку і можливістю легального працевлаштування. Розглядається також можливість приїхати в Німеччину та звернутись до роботодавців чи зареєструватися на біржі праці. Після закінчення терміну дії візи працівник буде зобов’язаний повернутися додому на півроку і після цього знову матиме можливість оформити візу.

Якщо такі зміни будуть внесені в законодавство Німеччини, то це може вплинути на розподіл українських робітників у Європі. Експерти зазнають, що це може масово вплинути на перебіг заробітчан з Польщі до Німеччини. При цьому загальний потік трудової міграції виросте.

Залишити відповідь