whalespark.com

Права іноземців, які працюють в Польщі

Польський роботодавець не має права брати з іноземця жодних коштів за запрошення на роботу – про це вкотре нагадала Державна інспекція праці Польщі. Платити не потрібно і щоб отримати дозвіл працювати в Польщі. Українці, які хочуть працювати чи працюють в Польщі, повинні знати, що мають право на ті самі умови роботи та заробітну плату, що й поляки.

Легальна робота в Польщі – штрафи за нелегальне оформлення

“Іноземець, який приїхав до Польщі на роботу, не повинен бути дискримінованим за свою національність, расу, релігію чи походження”, – підкреслює Рафал Пасік, представник польської Державної інспекції праці. Більше того, кожен іноземець, перед тим, як підписувати угоду з роботодавцем в Польщі, має повне право ознайомитись із її змістом на своїй рідній та зрозумілій мові, щоб чітко розуміти свої права та обов’язки і не бути ошуканим. Переклад йому повинен надати сам роботодавець, повідомляє  tvn24bis.pl.

“Якщо польський роботодавець взяв українця на роботу нелегально, – каже Пасік, – то йому загрожує штраф від 3 до 5 тисяч злотих”. Та це не все. Державна інспекція праці Польщі може подати на такого роботодавця до суду і вимагати покарання, а також вона попереджує про випадок неправомірного працевлаштування воєводу і митну службу Польщі.

Проте карають не тільки роботодавців, які неофіційно беруть на роботу іноземців, а й самих працівників з-за кордону. За нелегальну роботу в Польщі їм загрожує штраф від 1 до 5 тисяч злотих, а також ризик бути депортованим з Польщі на батьківщину.

 

Робота в Польщі – безкоштовно

Кшиштоф Інглот, спеціаліст компанії, яка займається працевлаштуванням в Польщі, вбачає проблему нелегального працевлаштування в Польщі і великої кількості ошуканих іноземців у самих них – бажаючих працювати в Польщі. За його словами, ці люди просто не вірять, що вільних робочих місць в Польщі дуже багато і робота в Польщі абсолютно безкоштовна. Тобто, щоб поїхати на роботу до Польщі нікому не треба платити ні 100, ні 200 €. Люди звикли платити шахраям та посередникам за нібито працевлаштування в Польщі, тому до пропозиції безкоштовної вакансії на роботу в Польщу підходять з обережністю та недовірою, вважаючи це якоюсь махінацією. “Така тенденція йде на спад, – каже Кшиштоф, – люди потроху розуміють, що платити не потрібно, проте залишаються ті, хто досі переконаний у протилежному”.

В той сам час, працевлаштування іноземців Польщі не уникнути – таку необхідність відчувають майже в усіх галузях. Особливо раді у Польщі працівникам з України. У 2017 році поляки планують запропонувати українцям, як мінімум, 1,5 мільйона робочих місць.

Нагадуємо, що запрошення від польських роботодавців безкоштовними не будуть. Міністерство сім’ ї, праці та соціальної політики ініціювало встановлення вартості звернення роботодавця про намір працевлаштувати іноземця – коштуватиме воно 30 злотих. “Це трохи зменшить зловживання на ринку праці Польщі”, – каже Кшиштоф.

Приїхати на роботу до Польщі і залишитись – перспективи іноземців

Кшиштоф Інглот вважає також, що іноземців потрібно заохочувати не тільки працювати в Польщі, а й проживати в цій країні. Для цього потрібно спростити їм процедуру легального оформлення в Польщі та отримання карти сталого побиту. “Надто багато грошей, – каже Кшиштоф, аналізуючи дані Національного польського банку, – вислизає з Польщі до України. Це гроші, які люди заробляють в Польщі, а витрачати везуть додому. Треба зробити так, щоб гроші залишались в Польщі”.

Будьте пильними, шукаючи роботу в Польщі. Ретельно вивчіть умови праці ще перед тим, як до неї приступати і обговоріть з роботодавцем механізм оплати вашої роботи. Не погоджуйтесь на нелегальні пропозиції і спроби витягнути з вас значну суму за вакансію. Пам’ятайте про свої права. На нашому сайті ви знайдете також корисні практичні поради стосовно того, як вберегтись від шахраїв під час пошуку роботи в Польщі через інтернет.

Заповніть форму нижче і отримайте безкоштовну консультацію в зручний для Вас час.

МИ МОЖЕМО ДОПОМОГТИ!

Для чого витрачати час на пошук вакансії, якщо наш менеджер може зробити це за ВАС? :)