ОСОБЛИВОСТІ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ У ЛИТВІ

Особливості працевлаштування у литві

Литва розташована на узбережжі Балтійського моря, має приголомшливі пляжі, казкові простори, та безліч історичних й архітектурних пам’ятників старовини. Законодавство Литви забезпечує для іноземців право на працевлаштування, але тільки в тому разі, якщо на вакансію немає претендентів з-поміж місцевого населення. Для українців робота в Литві зможе запропонувати гарні умови праці, досить високі зарплати, а головне отримати шанс на краще майбутнє в Євросоюзі. Одною з перешкод для отримання роботи може бути відсутність вакансій. Хоча в інтернеті є багато пропозицій, але більшість з них виявляються не актуальними, а деякі взагалі не мають відношення до роботодавця.

ОСОБЛИВОСТІ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ У ЛИТВІ: Оформлення візи

Особливості працевлаштування у литві та відкриття візи

Громадяни країн, які не є членами ЄС, зобов’язані отримати дозвіл на проживання та роботу в Литві ще до початку трудової діяльності. Заяву на отримання робочої візи від імені іноземця в Міністерство соціальної безпеки та праці Литви подає роботодавець. Залежно від намірів іноземного громадянина та виду роботи, робоча віза може мати різний термін дії.

Робоча віза терміном на пів року видається всім іноземцям, які мають намір виконувати сезонну роботу в Литві.

Робоча віза терміном на один рік видається іноземним громадянам, які мають намір проходити інтернатуру або тривалий курс навчання для придбання необхідної кваліфікації.

Робоча віза терміном на два роки видається іноземним громадянам, які бажають здійснювати трудову діяльність на довгостроковій основі з повною зайнятістю.

Литовська віза тривалого перебування видається іноземцям, які мають намір проживати в Литві понад три місяці, інвесторам, що мають намір зареєструвати в Литві компанію, а також тим, хто має намір займатись науково-дослідною роботою.

Документи, які необхідні для отримання литовської робочої візи:

 • Заповнена візова анкета.
 • Закордонний паспорт.
 • Паспортні фото.
 • Документи, що підтверджують наявність достатньої кількості коштів на перший час.
 • Медична довідка та медичний страховий поліс.

ЧОМУ САМЕ ЛИТВА?

Особливості працевлаштування у литві та основні переваги

Литва, мабуть, одна із самих доброзичливих країн до українців. Це найбільша країна Балтії, тому тут є більше можливостей для бізнесу, та пошуку роботу. Порівняно не висока вартість життя, яка забезпечується доступною нерухомістю, та низькими цінами на товари першої необхідності. І хоч заробітна плата не така висока як в інших європейських країнах, в Литві один з найнижчих розмір податків. Приваблює високий рівень соціальної захищеності, та дуже низький рівень злочинності. А якщо взяти до уваги дуже гарної якості дороги, та найдешевші автомобілі, то це не може не зацікавити українців, у яких все навпаки. Погані дороги та дорогі авто.

ОСОБЛИВОСТІ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ У ЛИТВІ: Заробітна плата та доступні вакансії

Особливості працевлаштування у литві та зарплата

Мінімальна зарплата в Литві становить 400 євро на місяць, середня біля 900-от євро. Спеціальності на які можуть розраховувати українці:

Не знайдено жодної роботи

Спеціальності на які можуть розраховувати українці:

 • Інженери.
 • Менеджери.
 • Водії як вантажного, так і легкового транспорту.
 • Кравці.
 • Кухарі.
 • Будівельники.
 • Працівники сільського господарства.
 • Продавці.
 • Вантажники, двірники.

Треба зазначити, що наприклад водій з досвідом може заробляти від 1000 євро на місяць.

Залишити відповідь

Required fields are marked *