Ірина Брицька, директор з маркетингу міжнародного кадрового порталу “Headhunter” Україна, ділиться думкою як бути успішним.

20 років тому всі йшли вчитися на економістів і юристів. У підсумку ми отримали надлишок фахівців цього профілю на ринку. Тисячі економістів, які зараховували себе до середнього класу, розгублені і задовольняються невеликою допомогою від служби зайнятості. І це не фінал історії: банки масово закриваються, а наявним відділенням приходить на зміну віртуальне обслуговування клієнтів – інтернет-банкінг.

«Чергова українська криза відкрила очі співвітчизникам на очевидну тенденцію для світу – отримана в молодості вища освіта – аж ніяк не гарантія безбідної старості, – вважає Ірина Брицька. – Приготуйтеся до освітнього марафону. За життя доведеться освоїти не менше десятка професій, причому вчитися потрібно постійно і необов’язково в університетах. Бізнесу потрібні фахівці на стику спеціальностей – крос-функціональні співробітники. В якому вузі навчають законам інтернет-реклами або правильному просуванню компанії в соцмережах? На жаль, поки що університети не готують «фахівців з Фейсбуку». Зате такі гарячі спеціальності можна освоїти на онлайн-курсах».

За дистанційною освітою – майбутнє. Не виходячи з дому, можна отримати принципово нові знання від найкращих лекторів американських і британських вузів, а практичні та семінарські роботи частково замінюють обговоренням на форумі після лекції.

З якого курсу почати? Навіть якщо ви гуманітарій у десятому поколінні, зверніть увагу на програмування. IT в Україні, як і в усьому світі, розвивається дуже швидко і постійно відчуває дефіцит кадрів, мотивуючи співробітників високими зарплатами у валюті.

Ця освіта навчить працювати з великими масивами інформації, покаже, як запрограмувати «розумний дім» під ваші потреби і підтягне ваш рівень до освоєння наукових дисциплін – більшість видів робіт у майбутньому буде побудована на комп’ютерних технологіях.

Не сумніваюся, що й українська освіта рано чи пізно прийде до того, що програмування стане базовим предметом ще у школі. Школярі Ізраїлю, Японії, Великобританії і окремих штатів США вже вчаться писати код і на старті виграють конкуренцію у всього світу.

Залишити відповідь