1 серпня у Польщі набув чинності закон, відповідно до якого всю молодь віком до 26 років звільнили від сплати податку на доходи фізичних осіб.

Зазначається, що прем’єр-міністр РП Матеуш Моравецький також підписав разом з молодіжними організаціями декларацію “План для молодих”, завдяки чому для молоді готуватимуться також інші пропозиції уряду.

Нульовий податок для молоді є однією з обіцянок Моравецького перед травневими виборами до Європарламенту.

Новий закон стосуватиметься всіх людей віком до 26 років, які працюють у Польщі та отримують на рік не більше 20 тисяч євро. Загалом зекономити на податках зможуть близько 2 мільйонів осіб.

Для отримання податкової пільги молодим людям необхідно буде звернутися до своїх роботодавців із письмовою заявою. У разі, якщо особа не напише заяву про несплату податків, то наступного року вона зможе отримати сплачені у 2019 році податки назад.

Зазначається, що у 2019 році встановлений ліміт податкової пільги буде нижчим за 20 тисяч євро, оскільки пільга стосуватиметься лише 5 місяців року (з серпня по грудень).

Нова податкова пільга має зупинити відтік молоді з Польщі на працевлаштування за кордон.

Зазначимо, що ставка податку на доходи у Польщі складає близько 18%.

Раніше у Польщі повідомляли, що з країни може виїхати близько чверті всіх українських заробітчан після відкриття ринку праці у Німеччині.

Раніше повідомлялось, що українці працюють на 20% всіх польських компаній, а близько 450 тисяч українців сплачують у Польщі соціальні внески.

Зазначимо, що раніше у Світовому банку оцінили обсяги переказу українських трудових мігрантів до України на рівні 14 мільярдів доларів. За оцінками Національного банку вони у 2018 році склали 10,88 мільярда доларів.

 

 

 

Залишити відповідь

Required fields are marked *