Українські мігранти своєчасно врятували польську економіку

Громадяни України підняли економіку Республіки Польща на досить високий рівень та зробили її самою динамічною серед усіх країн Європи. Припускають, що така робоча сила дала би величезний поштовх у розвитку вітчизняних фірм та виробничих процесів, якби ці сили були спрямовані на Україну.

Як повідомляють великі банки Польщі та Європейське статистичне управління за минулих 6 років до Польщі на постійних засадах іммігрував 1 мільйон українців.

“Без української робочої сили економіку Польщі чекав би дуже різкий спад та занепад”, – запевняє Цезар Казмірчак, голова Союзу підприємців і роботодавців.

Аналізуючи дані польського управління по справах іноземців практично 90% заявок на отримання посвідки постійного проживання вони отримують саме від громадян України. Найбільше наших співвітчизників задіяні у таких сферах як будівництво, сільське господарство та промислове виробництво.

“Вони самостійно в досить швидких темпах вивчають мову і сумлінно працюють”, – розповів Казмірчак про трудових мігрантів з України.

Експерт в економічній галузі Андрій Новак пояснив, що Польща приваблива для українців саме тим, що мінімальна зарплата там є більша, ніж в Україні. Щоправда, якби працівники знайшли альтернативу на батьківщині, економіку України чекало би різке зростання.

Залишити відповідь