whalespark.com

Вітер змін: чого чекати українським заробітчанам у Польщі

Українців більшає в Польщі. Ця країна останнім часом є найбільш привабливою, бо сусіди весь час спрощують умови працевлаштування для наших заробітчан.

На сезонні роботи чи тривале працевлаштування. Українці, які не знайшли себе вдома, все частіше обирають Польщу.

З майже мільйона легально працюючих українців в Польщі чи не кожен десятий – у столиці. Наприклад, Наталя Любінська з Волині тут уже п’ять років. Працює в логістичній фірмі. Сюди її запросили, бо вона знає польську і англійську. Всього іншого навчили.

Просто скористалась шансом, і не було такого, щоб я жалкувала,
– сказала керівниця відділу в логістичній фірмі у Польщі.

Розмір зарплати вона не розголошує, але каже, що вистачає.

Олена Бабак з Рівного працює бухгалтеркою. Вдається навіть поєднувати з навчанням у польському і українському вишах. І попри те, що це перша її робота, куди взяли без досвіду, з часом наважилась взяти квартиру в іпотеку.

 

У компанії Маріуша Маркевича більшість працівників – українці. За його словами, українці є бажаними працівниками для польських працедавців. Все тому, що поляки їдуть працювати у Західну Європу. Відтак, бракує як робітників, так і висококваліфікованих працівників. Тому у червні тут спростили умови працевлаштування для українців. Проте ті лінуються розібратись.

Багато людей з України зрозуміли, що безвіз – це бери і приїзджай. Але це не так. Треба мати запрошення від конкретного працедавця. Але воно дозволяє працювати лише шість місяців протягом року. І про нього треба домовитись зазделегідь, по інтернету чи через агентство. Тоді тебе на кордоні пропустять по біометриці. Але потім все одно потрібно оформити довготривалий дозвіл – від року до трьох,
– наголосив Маркевич.

Через необізнаність і неперебірливість українці досить часто потрапляють в халепи.

“Дуже часто люди погоджуються на такі варіанти, що працюють на чорну зарплату, працюють без страхування. Працюють в жахливих умовах, бо бояться що іншої роботи не знайдуть”, – зазначив голова Об’єднання українців у Польщі Петро Тима.

Разом зі черговим спрощенням у Сенаті чекають розгляду документи про запровадження квот на працевлаштування мігрантів. А от тим, хто знайшов у себе польське коріння, поляки навіть готові давати громадянство за рік.
Проте експерти зауважують, що кількість українців, які мають польську кров, не покриє тамтешню потребу в робочих руках. Тому, очевидно, доведеться полякам йти на поступки. До того ж більшість українців розглядають сусідню країну все ж таки як місце тимчасової роботи.

 

Джерело:

24tv.ua

Заповніть форму нижче і отримайте безкоштовну консультацію в зручний для Вас час.

МИ МОЖЕМО ДОПОМОГТИ!

Для чого витрачати час на пошук вакансії, якщо наш менеджер може зробити це за ВАС? :)