Масштаби економічної кризи у Венесуелі

Країна переживає шалений економічний спад внаслідок якого валюта зовсім знецінилась. МВФ прогнозує інфляцію венесуельського болівару на рівні 1 мільйона відсотків у 2018 році.

Про це повідомляє служба BBC.

Політична та економічна криза у Венесуелі призвели до нечувано високого рівня інфляція в країні. Як наслідок у країні утворився дефіцит продовольчих товарі та медикаментів. Лише за липень 2018 року інфляція сягнула показника 82 700 відсотків.

Причиною такого економічного становища в країні є продовження політики друкування грошей для покриття дефіциту бюджету режимом Ніколаса Мадуро.

Очікується, що економіка Венесуели має скоротитися на 18 відсотків. Це скорочення відбуватиметься третій рік поспіль. Причиною зменшення ВВП країни є падіння видобування нафти в Венесуелі.

У червні президент Венесуели Ніколас Мадуро збільшив мінімальну зарплатню в країні до трьох мільйонів боліварів. З урахуванням додаткових виплат на купівлю мінімального продуктового кошика вона складе 5,2 мільйона боліварів, що приблизно дорівнює 1,85 долара.

З понеділка у Венесуелі запроваджують нову валюту, яка має замінити знецінений в результаті гіперінфляції болівар. З банкнот зникнуть відразу п’ять нулів.

Наразі станом на минулий четвер ціни на продовольчі товари перебували на такому рівні, що за кілограм м’яса потрібно було заплатити 9,5 мільйона болівар.

Залишити відповідь