whalespark.com

Охочих виїхати на заробітки за кордон стає більше

Пошук роботи за кордоном і далі залишається досить вдалою ідеєю в очах Українців причинами такої привабливості є: низькі зарплати та погані умови життя на батьківщині. Міграційні настрої серед українських громадян продовжують зростати. “Охочих виїхати на заробітки за кордон стає більше “, – заявила НВ Бізнес Тетяна Пашкіна, HR-експерт компанії Rabota.ua. За її даними, кількість вакансій в Україні для роботи за кордоном зростає чотири роки поспіль. Якщо на кінець 2012 року їх було близько 16 тис., то в 2016 році ця цифра збільшилася втричі. За словами Катерини Мащенко, керівника експертно-аналітичного центру HeadHunter, якщо два роки тому серед головних причин трудової міграції була політична нестабільність, то в 2016-му році виїжджали в основному через відсутність гідної роботи в країні і низьких зарплат. У 2016 році розрив між середньою зарплатою
За словами Катерини Мащенко, керівника експертно-аналітичного центру HeadHunter, якщо два роки тому серед головних причин трудової міграції була політична нестабільність, то в 2016-му році виїжджали в основному через відсутність гідної роботи в країні і низьких зарплат. У 2016 році розрив між середньою зарплатою у вакансіях і резюме був негативним. Тобто роботодавець давав менше грошей, ніж просив претендент.

За даними Rabota.ua, якщо в першому кварталі минулого року різниця становила 9%, то вже до третього кварталу розрив досягав 14%. “Поки ми цей тренд не перекриємо, люди будуть шукати роботу за кордоном”, – вважає Пашкіна.

Найчастіше українці воліють виїжджати на заробітки в Польщу і Чехію. Також активно закликають до себе наших гастарбайтерів роботодавці з Німеччини, Литви, Іспанії, США, Канади та Австралії.

Мащенко зазначає, що більшість респондентів не бачать майбутнього для своїх родин в Україні, оскільки тут складно реалізувати свій потенціал, а також через корупцію та важкі умови життя. І тут береться до уваги не тільки зарплата, але і такі речі як страховка і медицина.

За кордоном активно використовують соціальний пакет для залучення українців. Наприклад, у Польщі дію “карти побуту”, яка надає соціальні привілеї іноземним найманим працівникам, хочуть поширити і на членів їхніх сімей. А в Німеччині охоче приймають іноземних студентів і навіть виплачують їм стипендії.

“Нинішній обмінний курс валют не дозволяє українським роботодавцям виплачувати гідні зарплати в доларовому еквіваленті”, – констатує Пашкіна. Якщо в Києві та Одесі середня зарплата стартує від 8,2 тис. грн, то в інших містах-мільйонниках йде по низхідній – 6,5 тис. грн і нижче.

У той час як мінімальна зарплата в тій же Польщі еквівалентна 12 тис. грн, а в Іспанії може бути і втричі більшою. Але розраховувати на комфортний офіс і прийнятний графік роботи там не варто. Оплата за кордоном зазвичай відрядна або погодинна. У середньому трудові мігранти працюють шість днів на тиждень по 10-12 годин на добу.

Ще один важливий плюс закордонного працевлаштування полягає в тому, що роботодавці досить лояльно ставляться до літніх кандидатів, каже Пашкіна: “Якщо в Україні кандидатові віком за 45 років досить складно знайти роботу, а якщо вдається, то це найчастіше низькооплачувані позиції на кшталт прибиральника або охоронця. Тоді як за кордоном українець може поліпшити свій добробут, працюючи, скажімо, на фермі, або в дорожньо-будівельній компанії”.

Джерело: Новое время
Коли держава не має можливості займатися регулюванням ринку міжнародного працевлаштування та захищати інтереси своїх громадян за кордоном, ці обов’язки повинні перебрати на себе громадські організації, які активно інформують суспільство про негаразди в цій царині. Одна з таких організацій – Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, бачить себе єдиною реально діючою структурою в країні, яка намагається цивілізувати ринок закордонного працевлаштування, де зараз, користуючись складною ситуацією, часто-густо оперують відверті шахраї і криміналітет, які дурять людей, забирають останні гроші і не забезпечують гідну роботу за кордоном.

Заповніть форму нижче і отримайте безкоштовну консультацію в зручний для Вас час.

МИ МОЖЕМО ДОПОМОГТИ!

Для чого витрачати час на пошук вакансії, якщо наш менеджер може зробити це за ВАС? :)