Десять запитань від президента

Під час п’ятничного виступу президента поляки змогли дізнатися дати проведення референдуму консультаційного центру з питання зміни конституції. Анджей Дуда озвучив десять питань, які хотів би задати полякам. Ось вони:

 1. Чи ви за:

  – впровадження нової конституції;
  – за зміни до чинної,
  – за залишення без змін.

 2. Ви за встановлення в конституції обов’язків здійснювати за заявою громадян національного референдуму?
 3. Ви за:
  -управлінням президентом (зміцнення теперішніх позицій)
  -управлінням Кабміном (посилення влади прем’єр-міністра і вибору президента Національними Зборами)
  -підтримкою поточної моделі управління.
 4. Чи ви за:
  – одноосібні кола виборчої системи (JOW)
  -залишення поточної моделі
  -поєднання обох методів (змішана система).
 5. Чи ви за підкреслення у конституції значення християнських джерел польської державності і культури польської держави?
 6. Чи ви за конституційне становленням членства Польщі в ЄС та НАТО?
 7. Ви за конституційний захист польського сільського господарства і продовольчої безпеки Польщі?
 8. Чи ви за конституційним гарантуванням високого рівню захисту сім’ї, материнства і батьківства, захисту жінок, вагітних, дітей та осіб похилого віку?
 9. Чи ви за конституційним гарантуванням високого рівня охорони праці та пенсій, за встановленим законом віку 60 років для жінок і 65 років для чоловіків?
 10. Чи ви за врегулюванням в конституції поділу органів місцевого самоврядування на гміни, повіти і воєводства?

Анонс референдуму

Нагадаємо, президент Анджей Дуда 3 травня 2017 року, пообіцяв організувати референдум про зміни в законі принципової РП. Згідно проекту, запропонованого главою держави, громадяни повинні висловити свою волю щодо конституції 10 і 11 листопада, в 100 річницю відновлення незалежності Польщі.

У свою чергу, в цьому році, під час виступу з нагоди свята Конституції 3 Травня, Анджей Дуда повідомив, що подасть у Сенаті пропозицію про проведення референдуму консультаційного центру щодо конституції. Під час виступу на Замковій Площі у Варшаві Анджей Дуда зазначив, що “сьогодні Польща і поляки заслуговують не тільки на дискусію на тему нашої конституції з 1997 року. – Але після більш ніж 20 років з моменту її дії, через 30 років після відновлення суверенітету заслуговуємо зробити відображення і внесення необхідних змін або нову конституцію” – сказав президент.

Залишити відповідь