Робота за кордоном – скільки українців працює за межами країни

Практично кожен 10-й українець працює за кордоном на постійних основах, – повідомляє Мінсоцполітики.

За кордоном на даний час працює більше трьох мільйонів українських громадян. Про це нещодавно зазначав міністр соціальної політики України- Андрій Рева, інформує “Інтерфакс-Україна”.

“На постійних основах за межами України працює орієнтовно три мільйони українських громадян”, – повідомив міністр. Судячи з його слів, трудова міграція на даному етапі має сезонний характер і в ній бере участь близько дев’яти мільйонів українців.

Також він розказав про сучасні проблеми, які виникають на ринку праці, серед них назвав – рівень безробіття, що особливо виникає серед молодих українців і важкість при працевлаштувані великої кількості внутрішньо переміщених осіб. А також такі масштабні проблеми як  великий відсоток тіньової зайнятості і великий відрив між попитом і пропозицією на кваліфікованих працівників.

У період з 2015 і до початку 2018 року на роботу за кордон хоча б один раз виїжджали 1,7 мільйона українців. А загальна кількість громадян України, які задіяні в трудовій міграції можна оцінити в 3-4 мільйони осіб.

Залишити відповідь