З 12-го липня цього року фірми не зможуть робити копій таких офіційних документів, як паспорт, посвідчення особи чи водійські права.

Однак існують сумніви щодо того, чи будуть нові правила розповсюджуватися на банки та страхові компанії.

За порушення цього правила особі може загрожувати ув’язнення, терміном на 2 роки. Практика сканування id-паспортів поширена, наприклад, при оренді лиж, велосипедів або автомобілів. Таким чином, компанії намагаються захиститися від крадіжок обладнання.

Але проблема полягає в тому, що така практика неодноразово критикувалася Генеральним інспектором з питань захисту персональних даних, а потім Управлінням захисту персональних даних. На їх думку, дублювання документів є ризикованим — завдяки цьому легко підготувати копію оригіналу і використовувати його в злочинах, наприклад, для оформлення кредиту.

Здається, ці аргументи нарешті дійшли до уряду, який вирішив заборонити сканування і копії офіційних документів. З 12 липня компанії зможуть лише попросити особу показати документи та після цього записувати дані, необхідні для перевірки особи, з якою вони укладають договір. Також буде заборонено створювати репліки документів.

За порушення закону доведеться відповідати перед судом і бути готовим до покарання у вигляді позбавлення волі на строк до двох років, — інформує prawo.gazetaprawna.pl.

Залишити відповідь

Required fields are marked *